Paulina Styś-Nowak dnia 2018/02/01

BLW: Jak podać jajko?Jajko to jeden z produktów, który chciałam podać synkowi w miarę szybko. Głównym powodem jest jego skład, a dokładniej wysoka zawartość żelaza w żółtku. Oczywiście mając do dyspozycji jajko można proponować dziecku dużo więcej ciekawych potraw, więc to również miało dla mnie znaczenie.

Na twardo - w połówkach


Dziecku 6 - 9 miesięcznemu najłatwiej będzie ogarnąć jajko ugotowane na twardo i przekrojone na pół. Bierze do rączki i gotowe :)

Jajecznica


Dobrym rozwiązaniem jest również jajecznica na maśle. Oczywiście można kombinować z dodatkami typu pomidor, szczypiorek. Taką jajecznicę można położyć na kanapkę lub nabierać na łyżeczkę a tą dawać maluchowi do ręki.

Omlet


Jedna z łatwiejszych opcji podania jajka. Omlet wystarczy pokroić na paski i gotowe!Pasta na kanapki


Jajko z jogurtem (gdy wprowadzony został już nabiał) lub nasz hit: jajko z awokado i czosnkiem. Smarujemy kanapkę lub maczamy kawałki chleba i gotowe :)


Placuszki, naleśniki, babeczki, ciasteczka, tosty francuskie, pulpety, kotleciki


Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu jajka można podać je jako składnik wielu potraw. Jest to szczególnie dobra okazja do przemycenia większej ilości żelaza w diecie dzieci, które za samym jajkiem nie przepadają.

Mój syn od jakiegoś czasu nie toleruje konsystencji żółtka, tak więc ta forma bardzo nam odpowiada :)

Dietetyk Paulina Styś-Nowak

Mama. Dietetetyk. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

O mnie

2 komentarze:

  1. Co jest w żółtku że dzieci nie chcą go jeść... Dobrze że jeszcze jest tyle fajnych możliwości. Moja córeczka rozkochała się ostatnio w omletach. Dziękuję za wpis :)

    OdpowiedzUsuń